wtorek, 22 sierpnia 2017

Hellfire

Cześć!
Kolejne zadanie na obozie literackim polegało na napisaniu tekstu inspirowanego wybraną przez nas piosenką. Zdecydowałam się na cover "Hellfire" z "Dzwonnika z Notre-Dame" Disneya. Hop!
Ech, ten tekst zdecydowanie nie podoba mi się tak, jak na początku, jednak wcześniej uważałam go za coś naprawdę dobrego, więc i tak wrzucam!
Zapraszam do podzielenia się wrażeniami po przeczytaniu tekstu :)


Maryjo, dodaj mi sił. Maryjo, wzmocnij mnie, bym mógł złapać tę grzesznicę i skierować ją na właściwą drogę.
Moja modlitwa została wysłuchana. Zacisnąłem dłoń na przedramieniu grzesznicy. Odwróciła się, jej czarne loki musnęły mą twarz. Poczułem jej zapach, tę niszczycielską woń, wspominałem ją w nocy, śniłem o niej i tęskniłem, tak strasznie tęskniłem...
Maryjo, uwolnij mnie od tej wiedźmy lub pozwól mi nią zawładnąć.
Uśmiech mojej wybranki był obrzydliwy. Przypominał mi o jej ciemnych stronach. Uśmiech nieczystej nierządnicy. Czemu nie mogła uśmiechać się jak anioł, którego w niej widziałem?
Maryjo, zmyj z niej grzech i spraw, aby stała się niewinna. Abym mógł z czystym sumieniem ją kochać.
‒ Czego chcesz, kochanieńki? Tylko szybko, bo następny klient czeka ‒ wyszeptała.
Sprzedajna szmata. Cudowna anielica. Jak mogą mieszkać w jednym ciele? Tak piękna istota musiała być moja i tylko moja.
‒ Chodź ‒ odpowiedziałem i zaprowadziłem ją do mojego samochodu.
Maryjo, czy dasz mi to, o co proszę? Maryjo, czy wysłuchasz moich modłów?
Usiadła na tylnim siedzeniu, zapewne sądziła, że chcę ją posiąść teraz. Ja zająłem miejsce za kierownicą. Zablokowałem wszystkie drzwi.
Maryjo, to twoja zasługa. Już jestem tak blisko zwycięstwa!
‒ Kochanieńki, nie oddalajmy się za bardzo. Ktoś na mnie czeka.
Jeszcze się nawróci. Zrozumie swe błędy i odsprzeda duszę od diabła.
‒ Hej, koleś! Nie wolno aż tak się oddalać od Jaskini!
Jaskinia. Burdel, miejsce grzechu, zło, zło, zło. Jak taka wspaniałość jak moja wybranka mogła się tam znaleźć?
Zatrzymałem się przy lesie.
‒ Najpierw pieniądze ‒ wyszeptała.
‒ Nie będziesz ich potrzebować ‒ odpowiedziałem. ‒ Od teraz jesteś moja.
Maryjo, ta chwila jest święta!
Przeszedłem na tył, ona próbowała otworzyć drzwi. Tak doskonała... Jeszcze nie wie, że wezmę ją do siebie, że już nie będzie musiała grzeszyć. U mnie osiągnie przeznaczoną jej świętość.
Oblubienica wyrywała się, krzyczała, ale przycisnąłem się do niej. Czułem, że urodziliśmy się dla siebie, że przeznaczone nam jest Królestwo Niebieskie.
Znikąd ból. Niespodziewany, w brzuchu. Z zaskoczenia wypuściłem anielicę, a ona wbijała scyzoryk w moje ciało setki, tysiące razy.
‒ Jaskinia nie lubi bankrutów ‒ wycedziła przez zęby.
Zrozumienie opadło na mnie, zesłane nagle przez Maryję. Anielica nie chce się ze mną połączyć tutaj, lecz w Królestwie Niebieskim. Radowałem się na myśl o tym spotkaniu. Ostatnim, co zobaczyłem, była jej twarz.

2 komentarze:

 1. ...
  Łał.
  Jestem naprawdę zachwycona, jak używając tak niewielu słów stworzyłaś tak mocny, wyrazisty, zapadający w pamięć tekst. Opowiadanie jest mroczne, przerażające i naprawdę bardzo, bardzo dobre. Świetna decyzja, aby narracja była pierwszoosobowa, bo to pokazuje szaleństwo, fanatyzm głównego bohatera od środka. A to szaleństwo jest naprawdę przerażające. I to stałe zwracanie się do Maryi, ten obłęd... aż miałam ciarki.
  No i świetna inspiracja tekstem piosenki! ,,Hellfire" to chyba jedna z najbardziej upiornych piosenek czarnego charakteru ze wszystkich disnejowskich filmów, jeżeli nie najupiorniejsza.
  Naprawdę niesamowity tekst, na długo zapada w pamięć (opowiadanie przeczytałam właściwie przedwczoraj, ale dopiero teraz miałam okazję skomentować i długo o nim myślałam, bo naprawdę zrobiło na mnie wrażenie :)).
  Pozdrawiam ciepło!
  P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojeju, dziękuję :D
   Zgadzam się, "Hellfire" jest bardzo mroczna i mocna, zapewne dlatego ją tak uwielbiam.
   Bardzo się cieszę, że ci się tak podobało, ponieważ gdy czytałam je drugi raz, nie byłam już tak zadowolona:) Często tak mam, dlatego lubię poznawać opinie innych ludzi na temat moich tekstów.
   Pozdrawiam również! kotołaczka02

   Usuń