wtorek, 12 września 2017

Moc równa się Praca przez czas

Cześć! Wpadłam, żeby przypomnieć Wam o wzorze na Moc ;) Ćwiczenie z obozu literackiego polegało na zainspirowaniu się dowolnym wzorem fizycznym. Wybrałam ten widoczny w tytule. Enjoy!

Tyle czasu i tyle pracy mnie to kosztowało... jednak osiągnąłem moje największe marzenie! Stałem się wszechmocny.
Gładziłem bogato zdobioną, drewnianą szkatułkę. W środku był efekt całej mojej pracy w ciągu całego mojego życia ‒ moja moc. Zaśmiałem się, myśląc o minie Zeusa, kiedy mnie zobaczy. Śmiertelnik stał się wszechmogący! Zaraz jednak zamilkłem. Bałem się, że moi wrogowie czają się na mnie w mroku, gotowi odebrać moc. Loki, Seth, Saturn ‒ wszystkie najczarniejsze charaktery każdej mitologii były gotowe przeszkodzić mi w realizacji planu. Cyklopy, trolle, rusałki, wampiry i ożywieni zatrudnieni przez Borutę ścigali mnie przez kontynenty.
Nie odpowiadało im, że śmiertelnik może stać się im równy. Że może nawet przerosnąć ich wszystkich. Do tej pory, przez wieki starej i nowej ery ignorowali poczynania ludzi, a gdy zwróciłem na siebie ich uwagę, poczułem, do czego są zdolni. Napędzała mnie nadzieja, że na końcu tej drogi będę mógł się na nich odegrać. Teraz poznają, co oznacza mój gniew.
Przycisnąłem szkatułę do piersi. Muszę tylko się ukryć. Nic łatwiejszego, robiłem to przez całe życie. A jutro o tej samej porze, gdy moc już się wchłonie, pokonam wszelkie ludzkie ograniczenia naszych ciał i umysłów.

4 komentarze:

 1. Hej, to brzmi jak wstęp do jakiegoś bardzo obiecującego i fajnego opowiadania, a może nawet czegoś dłuższego! Tajemnicza Moc zawarta w szkatułce, miks światowych mitologii, śmiertelnik, który może stać się równy bogom i mocom nadprzyrodzonym... taki krótki tekst, a naprawdę widać potencjał i po zakończeniu czułam ogromny niedosyt. Myślałaś może, żeby to jakoś rozwinąć? :)
  Pozdrawiam ciepło!
  P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie też wydawało mi się, że może z tego powstać coś dobrego, ale nie bardzo mam pomysł na rozwinięcie:/ Z drugiej strony, jestem zdolna do rozwijania moich pomysłów sprzed trzech lat, więc może za jakiś czas coś mi wpadnie do głowy.
   Pozdrawiam również! kotołaczka02

   Usuń
 2. Ave!
  Z chęcią przeczytałabym coś dłuższego w tym uniwersum. Miks mitologii i mogiczne przedmioty. To brzmi jak na prawdę świetny materiał na świetne opko!
  Pozdrawiam,
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń